Geoblog.pl    marud    Podróże    Wietnam, Kambodża, Tajlandia    Hoi An - stolica krawcowych

Hoi An - stolica krawcowych

Wietnam
Wietnam, Hội An

Jestesmy w Hoi An - po 4 czy 5 godzinach jazdy autobusem z Hue dotarlismy cali i zdrowi. Jechalismy przez gory - widoki byly calkiem, calkiem. Najciekawszy - przewrocona ciezarowka z workami cebuli, ktore wesolo polecialy z drogi do dolinki za barierka.

Zostaniemy tu prawie trzy dni, w zwiazku z czym atmosfera zrobila sie zdecydowanie mniej podrozna, a bardziej wakacyjna. Sprzyja tez, co tu duzo mowic, zmiana pogody: wreszcie cieplo, slonce grzeje, w ruch poszly sandaly, ciensze spodnie itp. Polarom mowimy zdecydowane NIE;).

Poniewaz Hoi An slynie z mnostwa pracowni krawieckich (sa tu na kazdym kroku), w ktorych mozna zamowic co sie tylko wymysli, postanowilismy skorzystac z okazji i poprosilismy m.in. o: spodnie (23 $), koszule (13$), bluzki (13$), spodnice (22$) i garnitur (55$ - Krzysio - elegancik). Jutro odbierzemy te cuda:). Wezmiemy tez skutery i pojedziemy na wycieczke do My Son obejrzec kilka zabytkow jak porzadni turysci.

Dzisiaj oprocz lupow krawieckich zaliczylismy dwa niezle posilki (zaczynamy sie orientowac, co wybierac) i powierzchowny spacer po zabytkowych punktach miasta. Zaraz pojdziemy spac, a tymczasem sprobuje wrzucic jakies zdjecia.

Dobranoc, pchly na noc!

jolusia
jolusia - 2008-02-17 17:15
Siwa, jak nie przywieziesz mi jakiejś ładej spódniczki od krawca, to zagłodzę ci psa. Ostrzegam cię lojalnie. Wyślę wam dziś maila co u nas. Uważajcie na siebie.

marud - 2008-02-18 14:39
To jest szantaz, a my z szantazystami nie rozmawiamy. Dostaniesz najwyzej paleczki ukradzione z restauracji i gliniany gwizdek. Helikoptera tez nie podstawimy! Gra?

jolanta soprano
jolanta soprano - 2008-02-18 19:14
Nie będziemy się tu licytować. Wy macie spódnicę ale ja mam psa!!! Przemyślcie to sobie dobrze. Pałeczki mnie nie interesują. Jasne?

mon
mon - 2008-02-19 11:02
Sisi, a juz trzy komplety dla Ciebie wynioslam z przydroznych jadlodajni :( zobaczymy co sie da zrobic ;).

Puff son
Puff son - 2008-02-23 00:21
A ja chcem nunczaku!

marud - 2008-02-25 16:30
Eeeee... nie maja tu nunczaku chyba... Widzialem tylko na bazarku miecze dla poczatkujacych samurajow;) - takie, jaki kupiliscie Mateuszowi. No ale z tym nie przepuszcza nas chyba przez granice, wiec raczej odpada. Dostaniesz raczej koszulke, durniu;).

strz.
strz. - 2008-02-26 21:07
a ja zamawiam fote kocambra jakiegos ;] czy zjedzone..?

Marek Rudnicki
Zasoby: 53 wpisy53 88 komentarzy88 156 zdjęć156 0 plików multimedialnych0