Geoblog.pl    marud    Podróże    Wietnam, Kambodża, Tajlandia    Hue

Hue

Wietnam
Wietnam, Huế

Hue - znacznie ciszej, niz w Hanoi, chociaz nadal pelno skuterow i rowerow. Udalo nam sie zobaczyc Zakazane Miasto, a wlasciwie glownie jego ruiny podczas renowacjo-rekonstrukcji. Ciekawa sprawa - tu wlasciwie sie chyba nie prowadzi prac archeologicznych, tylko na gruzach historycznych budowli buduje sie owe budowle od nowa. Wejscie - 55 000 dongow. Wrazenia dla mnie o tyle niezapomniane, ze chodzac po mniej wytyczonych sciezkach;) natknalem sie na pocisk na wpol zakopany w ziemii. Nigdy nie wystrzelony (splonka nienaruszona) lezy tam sobie pewnie od jakiejs grubszej historycznej awantury (1969 r.?). Poza tym - kilka metrow za pociskiem uciekl mi spod nog pelzajacy gad - pewnie lokalny zaskroniec, ale poczulem dreszczyk, hie, hie.

Wieczorkiem wypozyczylismy rowery i pojechalismy pare kilometrow za miasto do pagody, gdzie krecili sie mnisi i - oczywiscie - turysci, ale w liczbie nie zaklocajacej odbioru. Po drodze moj rower oczywiscie sie zepsul, co kosztowalo mnie dodatkowego dolarka za udzielona szybko i fachowo, przez lokalnego motorowerzyste, pomoc.

Dzien pelen wrazen - jutro rano ruszamy autobusem do Hoi An (4$ od osoby).

strz.
strz. - 2008-02-19 13:13
ej, ty weźm tam nie pluj, co? ;)

marud
marud - 2008-02-22 15:19
Nie pluje, tylko siorbie... lamusko.

strz.
strz. - 2008-02-26 21:12
terefere - z takego dystansa, to nawet (i to nie podobno, a na calkiem pewno) mnisi tybetauscy nie potrafio, wiesz? lamusku
Ze z caym szasunkiem dla Twojej Szasownej Mauzonki, masierozumiec!

marud
Marek Rudnicki